Europejskie zasilacze iRobot - Sklep i Serwis iRobot - Autoryzowany parner iRobot Polska

Idź do spisu treści

Menu główne

Europejskie zasilacze iRobot

Czytelnia

Zasilacza iRobot Roomba Scooba różnica w modelach. USA, Europa,Azja.

Zanim przejdziemy do tematu zasilaczy, należy przedstawić krótko różnicę pomiędzy robotami iRobot Roomba zakupionymi na różnych kontynentach.

Obojętnie gdzie Państwo kupujecie robota (USA, Kanada, Europa, Azja) zawsze będzie on dokładnie taki sam, w końcu wszystkie modele Roomby i Scooby produkowane są w Chinach i stąd trafiają na cały świat.

Taki sam, ale nie do końca…

Najważniejszą i jedyną różnicą ważną dla klienta końcowego jest zasilacz, w zależności od pochodzenia będzie on inny.

Przypominam jednak, iż robot pozostaje bez zmian ten sam,


Przykład: Kupując produkt Irobot Roomba 560 na terenie Unii Europejskiej dostajecie Państwo od razu zasilacz 220VAC (czyli prąd odpowiedni dla naszych gniazdek), natomiast kupując Roombe / Scoobe w USA czy Kanadzie znajdziemy zasilacz na prąd 110VAC (czyli taki jak obowiązuje na w/w kontynencie.)

Uwaga: Różnica w zasilaczu jest znacząca i nigdy nie należy podłączać zasilacza 110VAC do domowej instalacji europejskiej. Uszkodzenie zasilacza to najmilsza rzecz, która może nas spotkać! Następstwa mogę być znacznie poważniejsze.

Co należy zrobić?


Podkreślamy raz jeszcze, że zasilacz jest jedyną różnicą w każdym modelu.

Wszystkie akcesoria jak; wirtualne latarnie, wirtualna ściana czy stacja ładowania są w 100% uniwersalne i prawidłowo działają z każdą wersją Roomby. (nie występują w nich elementy, odpowiedzialne za natężenie/napięcie.

Wystarczy posiadać oryginalny zasilacz wyprodukowany na rynku Europejskim, podkreślam ORYGINALNY, szukanie zamienników jest dużym błędem!

Większość ludzi jest w błędzie myśląc, iż kupując transformator 110/220 urządzenie marki Irobot będzie sprawnie działać.

Przede wszystkim aby transformator miał sens, musi być on profesjonalny sprzęt!
Jaki jest profesjonalny, taki który waży nie mniej niż 1 kilogram!
Ceny takich transformatorów zaczynają się od 300zł!
Co stanie się ładując robota irobot roomba przez transformator?

Znacznie skróci to żywotność akumulatora, który jest przewidziany na nie mniej niż 2lata!
Jest jeszcze jeden domowy sposób „oszukiwania prądu”, wiele osób oferuje swoje usługi „przeróbki zasilacza”, albo jak widać na allegro „pszerupki”.

Jaki jest skutek?


–Czy sprzęt elektroniczny, lutowany, rozwiercany, kombinowany może działać jak oryginalny z fabryki? Na to pytanie chyba nie trzeba odpowiadać...

Piotr Kruszewski, SERWIS.COM ©
Jeśli macie Pańswto jakieś pytania chętnie odpowiemy. kontakt@serwis.com

Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego